Blog

książki prawnicze od rozwodów książki prawnicze od rozwodów
Adwokat Łukasz Domański

11-10-2017

NAGRANIA W SPRAWIE ROZWODOWEJ

Stanowisko sądów w tej materii dowodu z nagrań nie jest jednolite. Przeważające pogląd jest taki, że utrwalona rozmowa pomiędzy małżonkami, kiedy jeden z nich nie wiedział o fakcie nagrywania, jest dowodem w sprawie, czyli nagranie takie może być odsłuchane.

Czytaj więcej
Adwokat Łukasz Domański

11-10-2017

TAJEMNICA BANKOWA A ROZWÓD

Konfliktogennym punktem rozwodów są alimenty dla niepełnoletnich dzieci małżonków. Bardzo często spotkam się z sytuacją, kiedy jeden z małżonków otrzymuje wynagrodzenie nieoficjalnie, a zatem dowód z PIT, czy zaświadczenia o wynagrodzeniu nie oddaje prawdziwego stanu jego zarobków.

Czytaj więcej
Adwokat Łukasz Domański

11-10-2017

ZDRADA MAŁŻEŃSKA. CZYM JEST?

Zgodnie z art. 23 kro małżonkowie zobowiązani są do wierności. Czym zatem jest wierność.

Przed wszystkim mąż i żona powinni utrzymywać kontakty seksualne tylko między sobą.

Czytaj więcej
Adwokat Łukasz Domański

11-10-2017

SZYBKI ROZWÓD JAK TO ZROBIĆ?

W pierwszej kolejności należy odpowiedzieć, co obejmuje rozstrzygnięcie w przedmiocie rozwodu.

Czytaj więcej
Adwokat Łukasz Domański

11-10-2017

LEASING SAMOCHODU A PODZIAŁ MAJĄTKU

Na rynku usług finansowych dostępnych jest kilka rodzajów leasingu. Najczęstszym leasingiem jest ten zawierające tzw. opcje wykupu. Opcja wykupu to postanowienie umowne, w jakim zawarto wzajemne prawa i obowiązki wchodzące w życie po upływie czasu, na jaki umowę leasingu zawarto, a związane z nabyciem pojazdu za określoną kwotę.

Czytaj więcej
Adwokat Łukasz Domański

11-10-2017

KREDYT HIPOTECZNY A PODZIAŁ MAJĄTKU

Zagadnienie kredytu hipotecznego przy podziale majątku dorobkowego należy rozpatrywać w dwóch aspektach.

Pierwszy to samodzielna spłata kredytu hipotecznego w sytuacji, kiedy małżonkowie nie mają rozdzielności majątkowej. Jeśli małżonkowie nie mają rozdzielności majątkowej, to nie ma podstaw prawnych do żądania zwrotu jakiejkolwiek części zapłaconych rat.

Czytaj więcej
Adwokat Łukasz Domański

11-10-2017

INTERNET A WINA W ROZWODZIE

Współcześnie uzależnienie od Internetu jest istotnym zagrożeniem dla pożycia małżeńskiego, jakie może doprowadzić do jego rozkładu.

Otóż zgodnie z art. 23 kro Małżonkowie mają równe prawa i obowiązki w małżeństwie. Są obowiązani do wspólnego pożycia, do wzajemnej pomocy i wierności oraz do współdziałania dla dobra rodziny, którą przez swój związek założyli.

Czytaj więcej

Pages

Logo kancelarii adwokackiej
„Kancelaria Adwokacka Łukasz Domański” to zespół ekspertów prawa rodzinnego, karnego oraz gospodarczego, którzy nie tylko znają obowiązujące przepisy oraz śledzą zmiany w kodeksach, ale i starają się dogłębnie zrozumieć problemy swoich Klientów. Zespół zawsze przybliża możliwe rozwiązania, a potem wspólnie z Klientem wybiera strategię działania prowadzącą do sukcesu.
Adwokatura Polska
Podstawą działania Kancelarii Prawnej prowadzonej pod kierunkiem adwokata i radcy prawnego Łukasza Domańskiego jest wdrażanie w życie założeń Adwokatury Polskiej. Instytucja ta udziela pomocy prawnej, kształtuje i stosuje obowiązujące w Polsce przepisy, a także stoi na straży ochrony wolności oraz praw wszystkich obywateli kraju.