Co zrobić jeśli rodzic nie chce się zgodzić na opiekę naprzemienną

książki prawnicze od rozwodów książki prawnicze od rozwodów
Co zrobić jeśli rodzic nie chce się zgodzić na opiekę naprzemienną

Opieka naprzemienna - brak zgody jednego z rodziców

Procedura orzekania co do zagadnień związanych z dziećmi umożliwia rodzicom skorzystanie z pomocy specjalistycznych ośrodków zajmujących się czynieniem uzgodnień rodzicielskich. Skorzystanie z takiej pomocy może być nałożone przez rodziców w formie obowiązku wynikającego z orzeczenia sądu, a brak poddania się jemu może spowodować w ogóle zdewaluowanie rodzica jako osoby mogącej sprawować pieczę nad dzieckiem.

Zaznaczona pomoc przebiega w sposób umożliwiający zapoznanie się przez każdego z rodzica z wzajemnymi zarzutami, ułatwia przyjęcie zgodnych rozwiązań w kwestiach wychowawczych. Umożliwia też poznanie rodzica, który ewentualnie nierzeczowo traktuje sprawy związane z dzieckiem, jątrzy konflikty, względnie nieporozumienia pomiędzy rodzicami nie dotyczącymi dziecka usiłuje przenieść na relacje drugiego rodzica z dzieckiem.

Logo kancelarii adwokackiej
„Kancelaria Adwokacka Łukasz Domański” to zespół ekspertów prawa rodzinnego, karnego oraz gospodarczego, którzy nie tylko znają obowiązujące przepisy oraz śledzą zmiany w kodeksach, ale i starają się dogłębnie zrozumieć problemy swoich Klientów. Zespół zawsze przybliża możliwe rozwiązania, a potem wspólnie z Klientem wybiera strategię działania prowadzącą do sukcesu.
Adwokatura Polska
Podstawą działania Kancelarii Prawnej prowadzonej pod kierunkiem adwokata i radcy prawnego Łukasza Domańskiego jest wdrażanie w życie założeń Adwokatury Polskiej. Instytucja ta udziela pomocy prawnej, kształtuje i stosuje obowiązujące w Polsce przepisy, a także stoi na straży ochrony wolności oraz praw wszystkich obywateli kraju.