Zaciągam kredyt. Czy mogę wliczyć kredyt w alimenty?

książki prawnicze od rozwodów książki prawnicze od rozwodów
Zaciągam kredyt. Czy mogę wliczyć kredyt w alimenty?

Alimenty, a kredyt hipoteczny

Zależy to od celu kredytu. Jeśli kredyt został zaciągnięty na zaspokojenie wyłącznie potrzeb dziecka np. związanych z leczeniem, żądanie by określić ratę alimentacyjną z uwzględnieniem raty kredytu jest jak najbardziej zasadne.

Nie jest zasadne wliczanie w ratę alimentacyjną raty kredytu zaciągniętego celem zaspokojenia potrzeb dziecka związanych z mieszkaniem, w jakim zamieszkuje jego rodzic. W takiej sytuacji kredyt ten jest uwzględniany, ale przy określaniu stanu materialnego takiego rodzica, który go spłaca. Jeśli stan materialny takiego rodzica ogranicza jemu możność zaspokajania potrzeb dziecka, drugi z rodziców zostanie obciążony alimentami w większym stopniu.

Logo kancelarii adwokackiej
„Kancelaria Adwokacka Łukasz Domański” to zespół ekspertów prawa rodzinnego, karnego oraz gospodarczego, którzy nie tylko znają obowiązujące przepisy oraz śledzą zmiany w kodeksach, ale i starają się dogłębnie zrozumieć problemy swoich Klientów. Zespół zawsze przybliża możliwe rozwiązania, a potem wspólnie z Klientem wybiera strategię działania prowadzącą do sukcesu.
Adwokatura Polska
Podstawą działania Kancelarii Prawnej prowadzonej pod kierunkiem adwokata i radcy prawnego Łukasza Domańskiego jest wdrażanie w życie założeń Adwokatury Polskiej. Instytucja ta udziela pomocy prawnej, kształtuje i stosuje obowiązujące w Polsce przepisy, a także stoi na straży ochrony wolności oraz praw wszystkich obywateli kraju.