LEASING SAMOCHODU A PODZIAŁ MAJĄTKU

książki prawnicze od rozwodów książki prawnicze od rozwodów
LEASING SAMOCHODU A PODZIAŁ MAJĄTKU

Leasing, a podział majątku

Na rynku usług finansowych dostępnych jest kilka rodzajów leasingu. Najczęstszym leasingiem jest ten zawierające tzw. opcje wykupu. Opcja wykupu to postanowienie umowne, w jakim zawarto wzajemne prawa i obowiązki wchodzące w życie po upływie czasu, na jaki umowę leasingu zawarto, a związane z nabyciem pojazdu za określoną kwotę.

Samochód w leasingu nie stanowi własności małżonków. Przy podziale majątku samochód w leasingu jest dobrem, jaki może podlegać podziałowi. Wartość takiego pojazdu stanowi różnicę jego wartości rynkowej i rat pozostałych do zapłaty łącznie z kwotą wykupu.

W sytuacji, kiedy umowa nie przewiduje opcji wykupu w zasadzie nie ma możności uwzględnienia takiego pojazdu w majątku dorobkowym jaki podlega podziałowi.

Logo kancelarii adwokackiej
„Kancelaria Adwokacka Łukasz Domański” to zespół ekspertów prawa rodzinnego, karnego oraz gospodarczego, którzy nie tylko znają obowiązujące przepisy oraz śledzą zmiany w kodeksach, ale i starają się dogłębnie zrozumieć problemy swoich Klientów. Zespół zawsze przybliża możliwe rozwiązania, a potem wspólnie z Klientem wybiera strategię działania prowadzącą do sukcesu.
Adwokatura Polska
Podstawą działania Kancelarii Prawnej prowadzonej pod kierunkiem adwokata i radcy prawnego Łukasza Domańskiego jest wdrażanie w życie założeń Adwokatury Polskiej. Instytucja ta udziela pomocy prawnej, kształtuje i stosuje obowiązujące w Polsce przepisy, a także stoi na straży ochrony wolności oraz praw wszystkich obywateli kraju.